Počet položek: 0 0,- CZK

Vědecký přístup ke zvýšení výnosu vaší plodiny

S tolika různými faktory zapojenými do jakéhokoli procesu růstu je monitorování růstu rostlin a zaznamenávání výsledků zásadní pro zlepšení budoucího výnosu. Pojďme se blíže podívat na to, co musíte vzít v úvahu, když podnikáte vědecký systém pěstování.

Vedení řádných záznamů a pozorné sledování změn v růstu rostlin v průběhu času je to, co odlišuje amatérské kultivátory od profesionálních zahradníků.

Růstový substrát
Hydroponie nebo půda? Hliněné kuličky nebo oblázky? Abychom dosáhli optimálních výsledků, musíme zvážit dostupný prostor, typ plodiny, kterou chceme pěstovat, a zdroje, které máme k dispozici. Hydroponické systémy obecně vyžadují méně místa než půdní systémy, ale mohou vyžadovat nějaký způsob regulace vlhkosti. Některé rostliny mohou preferovat půdu před hydroponií, některé mohou potřebovat větší či menší odvodnění. Rovněž je třeba pečlivě zvážit směsi hnojiv a živin. Vyplatí se provést průzkum každé možnosti v kontextu vaší cílové plodiny.

Ustájení plodin
Jakmile jste se rozhodli pro růstový substrát, dalším krokem je příprava prostředí, kde budou rostliny růst. Spočítejte si, kolik rostlin bude schopno v prostoru růst, a také jakou odrůdu plodin chcete pěstovat. Váš výběr rostlin bude ovlivněn kvalitou větrání v místnosti, množstvím přirozeného nebo umělého světla, které místnost dostává, a teplotou v místnosti v průměrném dni.
Možná budete muset postavit nebo získat růstové podnosy, svítidla a další systémy pro požadovaný výnos.

Větrání
Zajištění správného větrání je zásadní pro řízení hladiny oxidu uhličitého, kyslíku a vlhkosti a také pro regulaci teploty.
Větrání je také důležité pro kontrolu škůdců a ochranu vašich rostlin před plísní. Osvětlení a zařízení, které používáte, budou také generovat teplo, takže je důležité započítat i to do vašich požadavků na větrání.

Osvětlení
Vysokotlaké sodíkové, LED a zářivky jsou tři nejoblíbenější typy osvětlení plodin. Vysokotlaká sodíková a LED světla mají často vestavěné ventilátory pro řízení jejich tepelného výkonu. Může být zapotřebí provést určitý výzkum, aby bylo možné přesně určit, jaký druh světel by měl největší pozitivní dopad na vaši úrodu. Hlavními faktory budou také zohlednění vašeho rozpočtu a rozsahu pěstování. Nezapomeňte zvážit další chladicí zařízení, jako jsou ventilátory, které mohou být potřebné k udržení teploty příjemné pro vaše rostliny.

Při plánování vašeho zařízení je vždy dobré požádat o radu zkušené pěstitele a vědecky vyškolené zahradníky, abyste zajistili, že pro svou investici získáte nejlepší výnos a vaše plodina bude produktivní, zdravá a udržitelná.

 
 

 

 
Vědecký přístup ke zvýšení výnosu vaší plodiny  - 2160029 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace