Počet položek: 0 0,- CZK

Bulharsko

Bulharsko je malá země, kterou lze snadno projet z konce do konce autem. Ale je to také malý kout z ráje, který zahrnuje nádhernou krásu horkého moře a úžasné vrcholky hor pokryté sněhovými klobouky. Bulharsko nabízí rozmanitou krajinu, vhodnou pro celoroční dovolenou, klima a krásnou přírodu. Velmi nádherné hory jsou Rila, Pirin, Stara Planina a západní Rodopy s krásnými lesy plnými zvířat, množstvím jeskyní, vodopádů a jezer. Východní části země hraničí s Černým mořem, kde pláže pokrývající stovky kilometrů lákají bulharské i zahraniční turisty.

Náruživí cestovatelé jistě vědí, že Bulharsko je na prvním místě téměř ve všech průzkumech nejlevnějších destinací v Evropě . Východoevropská země však nabízí i něco víc, než je její ceník. Dovolte mi, abych vám představil důvody, proč by Bulharsko mělo být vaší další cestovatelskou destinací na dlouho očekávanou dovolenou. Pro začátek, pojďme pochopit, kde je Bulharsko !

 

Bulharsko levně zde 

 

Mapa Bulharska ukazuje, že země zaujímá 22 % celkové rozlohy Balkánského poloostrova. Plán také uvádí, že země hraničí s Řeckem, Srbskem, Tureckem, Rumunskem a Makedonií . Podle zeměpisné polohy je Bulharsko na mapě vidět jako docela výhodné, protože leží na křižovatce západní a střední Evropy a také Blízkého východu. Černé moře navíc spojuje Bulharsko s Ukrajinou a Dardanely a Bospor se středomořskými zeměmi . Největší města Bulharska jsou Sofie ( hlavní město Bulharska ), Plovdiv, Varna, Burgas a Ruse. Kde je Bulharsko jasně, tak začněme důvody pro vaši brzkou dovolenou v Bulharsku!

1. Velmi pěkné ceny

V první řadě se pojďme zabývat cenou. Slunečné pobřeží Bulharsko , jedno z nejoblíbenějších plážových letovisek v zemi u Černého moře, jej počtvrté za poslední čtyři roky označil turistický tisk za nejlevnější dovolenou na pláži v Evropě. S využitím barometru košíku s potřebami pro rekreaci, včetně tří jídel denně pro dva s lahví vína (zde jen 18 eur), bylo Slunečné pobřeží Bulharsko daleko před druhým místem, které obsadilo letovisko Algarve v Portugalsku.

2. Pláže zde nabízejí mnohem víc než jen Slunce

A co pláže? Slunečné pobřeží Bulharsko zní idylicky. " Je to levné a zábavné, s několika pěkně drsnými a hotovými utilitami v pozadí ," řekla Travel Adriana Bridge deníku Telegraph po návštěvě letoviska Varna severně od Slunečného pobřeží. "Je zde mnoho dobrých kaváren a restaurací. Dali jsme si pár piv (1,30 eur za dvě) a objednali si čerstvé ryby ulovené v Černém moři ."

3. Existují roztomilá pobřežní města

Přibližně jednu třetinu z 378 km bulharského pobřeží Černého moře tvoří zlaté písečné pláže. Spolu s ním jsou okouzlující pobřežní výstupy, jako je Nessebar, " Perla Černého moře " a místo světového dědictví UNESCO .

 

Bulharsko levně zde 

 

4. Úžasné epické hory

Bulharská krása nekončí na plážích. Ve skutečnosti to sotva začíná, vzhledem k úžasně malebným horám země. Vydejte se na hřeben Rila , nejvyšší v Bulharsku a plný lákavých túr. Jeho starověké thrácké jméno znamená „dobře nalitá hora“, což vysvětluje, proč je posetá zářícími jezery.

5. Není to zrovna ráj na zemi, ale velmi blízko

nejvyšší vrchol - 2925 metrů. Jak Paul Bloomfield, píšící minulý rok pro Telegraph Travel, poznamenal: No, nebe není místo na zemi. Ale pokud by tomu tak bylo, mohli byste ho rozumně umístit asi 40 mil jižně od Sofie, protože vrchol Musaly je stejně blízko klášteru andělů jako mezi Alpami a Kavkazem.

6. Národní park Pirin

Pokud si myslíte: " kam jít v Bulharsku ?" nezapomeňte na Pirin. Tento národní park zaujímá velkou část pohoří Pirin v jihozápadním Bulharsku. Park zahrnuje sedm osad podřízených regionálnímu správnímu centru Blagoevgrad. Jsou to Bansko, Gotse Delchev, Razlog, Sandanski, Strumyani, Kresna a Simitli . Národní park Pirin byl založen v roce 1962 a původně se nazýval Národní park Vihren ( nejvyšší vrchol Pirinu).), pokrývající 6212 hektarů na více špičkových místech, jako jsou části Demyanitskaya a Vihrenskaya. V průběhu let se území parku opakovaně rozšiřovalo a v současnosti se národní park Pirin rozkládá na 40 000 hektarech. Od roku 1983 je pod ochranou UNESCO.

7. Bulharsko má přes 120 klášterů

Jedním z nejoblíbenějších je Rilský klášter , který se nachází v pohoří Rila. Klášter, založený v 10. století a chráněný organizací UNESCO, byl zničen požárem na počátku 19. století, poté byl obnoven a nyní je podle UNESCO  „ mistrovským dílem kreativního génia bulharského lidu “.

8. Jsou zde uchovávány pozůstatky komunistické minulosti

To však není všechno lesk a glamour, Bulharsko se jako bývalý člen východního bloku může pochlubit i zdravou dávkou stalinistické architektury. V Sofii, hlavním městě Bulharska , je Largo, slavný komunistický soubor tří budov socialistického klasicismu, který byl uveden do provozu v roce 1951 a dokončen v roce 1957. Socha Vladimíra Iljiče Lenina byla v roce 2000 nahrazena postavou sv. Sofie. 

 

Bulharsko levně zde 

 

9. Krásné fresky v Monument House

Další hloupý je dům-pomník Komunistické strany Bulharska , postavený na vrcholu hory Buzludža ve středobalkánských horách. Byla otevřena v roce 1981 a připomíná počátek Bulharské komunistické strany na svahu v roce 1891. Vnitřní výzdoba nyní zničené budovy je skutečně dominantou, kterou stojí za to vidět.

10. Může se také pochlubit úžasnými katedrálami

Co takhle klidné, majestátní kopule katedrály svatého Alexandra Něvského za brutalismem komunistické éry ? Budova je jedním z největších pravoslavných chrámů na světě, druhým největším na Balkánském poloostrově a pojme 10 000 lidí. Ve vitríně vlevo od oltáře je žebro sv. Alexandra Něvského.

11. Bulharsko se vrací v čase

Vraťme se k otázce „ kam v Bulharsku ?“ a odpovědí je Plovdiv. Jak dokazují dva vynikající římské amfiteátry , Bulharsko má římskou minulost ( po thrácké a perské ). Divadlo v Plovdivu, postavené ve druhém století našeho letopočtu, je jedním z nejzachovalejších na světě a dodnes se v něm hrají představení až pro 3500 diváků. Amfiteátr Plovdiv má 14 řad monolitických mramorových sedadel a pod ním je podzemní chodba, která vede do ulice. Je to jedna z mnoha dochovaných staveb z dob starověkého Říma v Plovdivu. Stadion Ancient Philippopolis je jedním z nejpozoruhodnějších objektů starověkého města. V roce 1995 získala statut národního kulturního dědictví. Se vstupenkou za pět lvů se sem dostanete každý den od 21 do 18 hodin.

12. Pomohlo by, kdybyste vyzkoušeli lahodná a zdravá místní jídla

S tolika místy bude rekreace v Bulharsku vyžadovat bulharské palivo. Určitě ochutnejte kufte, bulharské masové kuličky, kde je také vidět vliv turecké kuchyně . Obyvatelé mají také rádi čerstvé ryby, zejména ulovené na pobřeží Černého moře, gyuveche, pikantní zeleninový guláš, stejně jako tradiční chléb, jako je pečeně nebo travail.

13. Vyzkoušejte ohnivou vodu v Bulharsku

Národním nápojem Bulharska je ráj - ovocný koňak, který se vyrábí nejčastěji z kvašených hroznů nebo švestek. I když nabídky ke koupi v obchodě budou pravděpodobně představovat asi 40 procent ABV, ujistěte se, že vás domácí várka, která se může natáhnout až na 80 procent ABV, při nákupu nezmátla.

 

Bulharsko levně zde 

 

14. Dá se tu i lyžovat

Bulharsko je také domovem některých z nejlepších – a nejlevnějších – lyžařských středisek ve východní Evropě. Bansko je nejoblíbenější (a často se objevuje na předních místech v anketách, vzhledem k cenově nejdostupnějším lyžařským střediskům kontinentu). „Bansko je staré město ležící na plochém údolním patře malebného národního parku Pirin , které bylo ve 21. století katapultováno instalací moderních výtahů na jeho svazích a výstavbou mnoha nových obytných budov, z nichž mnohé jsou blízko základny nová přístupová gondola na sjezdovky,“ – říkají Chris Gill a Dave Watts pro Telegraph Ski and Snowboard. 

15. Bulharsko noční život

Tento malý rodinný festival, který se koná na vrcholu hory, nad poli plnými krav a divokých květin, tři hodiny od Plovdivu, dělá všechno lepší," - píše o festivalu Meadows in the mountains Natalie Paris, expertka na festivaly . "Lidé jsou ti, kteří nabízejí masáž a malování na obličej novým přátelům, hudba je pod radarem, ale je nezbytná a prostředí je tak izolované, jak si jen můžete přát." Co vám ještě brání v odpočinku v Bulharsku?

16. Bulharská zábava pro hosty

sou proslulí svou přátelskostí a lehkým charakterem po celém světě. Bulhaři jsou velmi otevření, milí a velkorysí lidé, kteří i přes ne zrovna nejpohodlnější život dokážou svým pozitivním přístupem nabít všechny kolem. Po měsíci růstu v Etropole, malém městě nedaleko Sofie, hlavního města Bulharska , mohu tuto skutečnost s jistotou potvrdit. Laskavosti tohoto národa stojí za to se naučit. Souhlaste s krásnou přírodou, neuvěřitelnou historií, výbornou kuchyní a tak milými lidmi, Bulharsko se začíná zdát rájem na zemi. Bonusové důvody:

Můžete vidět skutečné medvědy

Tato skutečnost měla být na prvním místě, ale v Bulharsku jsou medvědi . Můžete vidět medvědy. Říká se, že ve volné přírodě žije asi 400-700 medvědů hnědých, podle Balkan Wildlife Society, rozdělených mezi regiony Rilorod-Rhodope a střední Balkán . Existují touroperátoři, kteří se specializují na výlety při hledání medvědů. Jen velmi málo hradů může táhnout se silou bulharských pevností . Tato velkolepá pevnost, přesněji pevnost Belogradchik , se nachází na severních svazích balkánských hora sahá až do římských dob. Naposledy byl použit ve vojenských operacích během Sebo-bulharské války v roce 1885. Návštěva z nedalekého města Belogradchik. A ještě méně jeskyní, pokud jde o počet jeskyní uvnitř... Nenechte si 30 000 místních netopýrů zabránit v návštěvě jeskyně Devetashka na břehu řeky Usám . Přírodní komora byla nepřetržitě obsazena desítky tisíc let, ale objevena byla až v roce 1921. Někdy je vysoká 100 metrů a je domovem mnoha stalagmitů, stalaktitů a speleotémů, ať už jsou jakékoli.

 

Bulharsko levně zde 

 

Bulharsko  - 2160112 -
Bulharsko  - 2160110 -
Bulharsko  - 2160111 -
Bulharsko  - 2160113 -
Bulharsko  - 2160114 -
Bulharsko  - 2160115 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace