Putin není neomylný

Prezident USA Joe Biden dorazil do Kyjeva, hlavního města Ukrajiny, dnes, 8. prosince 2021, na schůzku s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Tato návštěva je první cestou amerického prezidenta do Ukrajiny od počátku konfliktu na východě země v roce 2014, a má za cíl ukázat podporu USA Ukrajině v souvislosti s ruskou agresí.

Biden a Zelenský se měli setkat v prezidentském paláci, kde se budou bavit o několika tématech, včetně posílení bilaterálních vztahů a podpory Ukrajiny v boji proti ruské agresi. Biden také slíbil další finanční a humanitární pomoc Ukrajině.

Důležitým tématem bude rovněž energetická bezpečnost, protože Ukrajina se snaží snížit svou závislost na ruském plynu. Biden by měl oznámit finanční podporu pro rozvoj alternativních zdrojů energie v Ukrajině.

Bidenova návštěva přichází v době, kdy se obavy z ruské agresivity opět zvyšují, vzhledem k tomu, že ruské vojsko posiluje svou přítomnost u hranic s Ukrajinou. Biden vyzval Rusko, aby se zdrželo jakékoli agrese a dodržovalo suverenitu a územní celistvost Ukrajiny.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *