Joy May czech

web co vás překvapí

Joy may Czech Zajímavosti

Doporučujeme navštívit Nazca Lines

Nazca Lines .Pokud hledáte nevšední zážitek z cestování a fascinuje Vás tajemná historie, rozhodně byste měli navštívit Nazca Lines v jižním Peru. Tento záhadný a velkolepý záznam minulosti je skutečně klenotem And.

Nazca Lines jsou obrovské geoglyfy, tj. zemské kresby, které byly vyryty do pískovcové půdy v oblasti nazývané Nazca Desert. Kresby, které sahají až do 500 př. n. l., zahrnují obrazy zvířat, rostlin, geometrických tvarů a abstraktních obrazců. Nazca Lines jsou také velmi velké – některé jsou až 300 metrů dlouhé a široké.

Nejzajímavější na těchto kresbách je fakt, že jsou viditelné pouze z výšky. V době, kdy byly kresby vytvořeny, neexistovaly žádné letadla nebo drony, takže otázka, jak byly kresby vytvořeny, je stále nezodpovězená.

Navštívení Nazca Lines je jedinečnou zkušeností, která vás zcela pohltí. Existují různé způsoby, jak se kresbám přiblížit – můžete si například zajet na výlet letadlem nebo se projít na vyhlídkové věži. Každá z těchto možností nabízí jiný pohled na kresby a způsob, jakým jsou viditelné.

Návštěva Nazca Lines je nejenom fascinující, ale také důležitá z hlediska ochrany kulturního dědictví. Návštěvníci jsou povinni dodržovat určitá pravidla, aby se minimalizoval vliv turistického ruchu na citlivou půdu a aby se zamezilo poškození kreseb.

Pokud plánujete cestu do Peru, rozhodně byste měli zahrnout Nazca Lines do svého itineráře. Je to místo, které Vás uchvátí svou krásou a záhadností.

Nazca Lines nebyly objeveny jedním konkrétním objevitelem, ale spíše se o ně postupně začalo zajímat mnoho vědců a badatelů.

První zprávy o Nazca Lines pocházejí z 16. století, kdy byly pozorovány španělskými dobyvateli. Nicméně až v roce 1927 byly Nazca Lines popsány západním světem vědcem Toribiem Mejía Xesspem, který poprvé publikoval fotografie z kresby ptáka.
V roce 1939 byly  také prozkoumány německými archeology Paula Kosoka a Marii Reicheovou. Maria Reicheová se pak stala největší odbornicí na Nazca Lines a věnovala se studiu těchto geoglyfů po celý svůj život.

Dnes jsou   stále studovány a zkoumány vědeckými týmy z celého světa.

vtip:  Proč jsou   tak dlouhé? Protože kdyby byly krátké, byly by Nazca Dots!

Báseň :   (Nazca kresby)

  • Jsou jenom kameny, které někdo položil na zem, přesto jsou to kouzelné kresby, které člověk dokázal snést.
  • V poušti středního Peru, na skalnaté půdě ohraničené, je obrovské plátno, které se dotýká, přírody a bohů.
  • Geometrické tvary, záhadné zvířecí postavy, trajektorie způsobující zmatek, nad tajuplným krajinem se vznášejí.
  • Nazca kresby jsou symbolem, místa a času, návštěvník zde cítí, že jeho duše je stále s námi.
  • Kresby zanechaly, stopu v naší minulosti, myšlenky, které si uchováváme, o způsobu, jakým byly vytvořeny.
  • Nazca Lines jsou uměleckým dílem, zakódovaným způsobem života, zatímco my nevíme nic, zatímco v poušti stále trvají.

Další záhadná místa na JoyMay.eu 

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *