Loch Ness záhada nebo jen legenda pro turisty

Loch Ness

Loch Ness. Vítejte u mého nejnovějšího článku, kde se podíváme na slavného objevitele a legendu o neznámé příšerce, která se ukrývá v hlubinách skotského jezera Loch Ness. Pokud vás zajímá zábava, trocha historie a tajemství, tak jste na správném místě!

Loch Ness, tento tajemný a krásný jezero v Skotsku, se těší velkému zájmu turistů z celého světa. Proč? Protože v něm údajně obývá neznámý mořský tvor zvaný Nessie. A kdo vlastně Nessie objevil? První zaznamenaná zpráva o této příšerě pochází z roku 565 n. l., kdy se podle legendy svatý Kolumb zjevil na břehu jezera a odehnal nebezpečného draka do hlubin.

Nicméně, to, co nejvíce proslavilo Loch Ness a Nessie, se událo v roce 1933, kdy se na povrchu objevila první fotka neznámého tvora. Autor této snímky byl Robert Kenneth Wilson a ačkoli si dodnes nikdo není jistý, zda na ní vidíme skutečnou příšeru, Wilsonova fotografie rozhodně zapříčinila mnoho kontroverzí a debat.

Dnes se stále vedou spory o existenci Nessie a o tom, co by to vlastně mohlo být. Někteří tvrdí, že se jedná o prehistorického tvora, zatímco jiní vědci tvrdí, že se jedná o celou rodinu velkých jeseterů. Pravda zůstává skryta v hlubinách Loch Ness a možná se nikdy nedozvíme, co se tam skutečně ukrývá.

Ale teď k tomu slibovanému vtipu. Co říká Loch Ness monstrově, když si objedná na baru drink? „Nessie, první pití platíš ty!“ Jistě, není to nejvtipnější vtip, ale je to alespoň něco, co by nás mohlo pobavit a trochu rozptýlit.

Takže, ať už věříte nebo nevěříte v existenci Nessie, je jasné, že Loch Ness stále zůstává fascinujícím a tajemným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se jednou rozhodnete vydat na cestu do Skotska, nezapomeňte se podívat na toto úžasné jezero a třeba se vydáte na lov

Loch Ness je hluboké sladkovodní jezero v Skotsku, které je známé svou záhadnou příšerou, zvanou Nessie. Nicméně, v jezeře se běžně loví různé druhy ryb, jako jsou pstruzi, síhové nebo lososi. Někteří lidé dokonce tvrdí, že existuje lovná populace tresky obecné, která byla do jezera vysazena na konci 19. století.

Pokud máte zájem o rybaření na Loch Ness, je třeba zakoupit si rybářskou povolenku. Ty jsou k dispozici na mnoha místech v okolí jezera, včetně návštěvnických center a rybářských obchodů. Povolenka vám umožní lovit ryby v určených oblastech jezera a je platná pouze po omezenou dobu. Při lovu ryb je důležité dodržovat pravidla rybářského řádu, které se týkají například velikosti a druhu ryb, které smíte chytit, nebo způsobu, jakým ryby musí být uloveny a zpracovány.

Nicméně, pokud se chcete vydat na lovu Nessie, nemohu vám doporučit žádnou konkrétní strategii. Existuje mnoho teorií o tom, jak by mohli zvíře chytit, ale zatím nebyla nalezena žádná přesvědčivá důkaz o existenci této legendární příšery.

vtip o Loch ness:

Jeden muž se vydal na rybaření na Loch Ness, aby si zkusil štěstí s chycením „Nessie“. Po několika hodinách se mu konečně podařilo něco chytit, a tak začal pomalu vytahovat své úlovky. Po chvíli se nad vodou objevila velká koule, která se náhle rozštěpila na dvě poloviny. Muž, který stál s úžasem na břehu, se obrátil k rybáři vedle něj a řekl: „To je ale divné, že? Nikdy předtím jsem neviděl, jak se vejce kluje na hladině.“

básnička z automatu 

V tůni tmavé, hluboké, kde voda tajemně klouže, skrytá příšera pluje, nikdo ji neviděl, jen tuší.

Její tělo krouží v temnotě, kdo ji spatří, je hrdina své doby. Mnozí tvrdí, že neexistuje, přesto po její stopě každý touží.

Loch Ness, tajemné jezero, kde příroda stvořila divočinu a klid. Nessie pluje pod hladinou, kdo ji uvidí, ten je šťasten a blázen zároveň

Další záhadná místa na JoyMay.eu 

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *